General Purpose Zener Diode JSCJ BZT52B10 Medium Current Planar Die Construction SOD123 Package
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Impedance(Zzt) : 20Ω
Diode Configuration : Independent
Zener Voltage(Range) : 9.8V~10.2V
Pd - Power Dissipation : 350mW
Zener Voltage(Nom) : 10V
Impedance(Zzk) : 150Ω
Description : Zener Diode Independent 10V 350mW Surface Mount SOD-123